Happy Friends
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ora de chimie

4 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Ora de chimie Empty Ora de chimie

Mesaj Scris de Seo Taeyeon Sam Iun 19, 2010 6:52 pm

In sfarsit a sosit timpul sa ma intorc la scoala. Eram in primul meu an de predare si speramc a totul sa fie in regula. Am intrat emotinata in clasa si m-am asezat la catedra. Inca nu ajunse nimeni pentru ca era destul de devreme. Totusi, ca sa-mi ocup timpul cu ceva, m-am ridicat de pe scaun si am scris pe tabla numele meu, apoi m-am asezat din nou la catedra si am asteptat.
Seo Taeyeon
Seo Taeyeon

Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 7:09 pm

Deschise uşa şi întră în clasă ca un elev obişnuit , ştia că aveau acum o nouă profesoară de chimie , zâmbi scurt privind-o pe tănâră făcu' o mică plecăciune.
-Săr'na. spuse mergând spre banca sa , a treia de pe rândul cu catedra şi îşi lăsă caietul pe bancă.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 7:11 pm

Păşi încet în clasă, privind pentru câteva clipe în jur.
"Wow, atât de multă lume..ah, noua profesoară." gândi afişând un zâmbet scurt spre aceasta, stând câteva secunde pe gânduri, încercând să aleagă unde anume să se aşeze.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Seo Taeyeon Sam Iun 19, 2010 7:20 pm

Exact cum ma asteptasem. Nu a durat mult pana au inceput sa apara elevii. Am zambit.
-Buna ziua, le-am spus. Asezati-va va rog in banca.
Nu vroiam sa fiu autoritara, dar nici foare buna. Trebuia sa ma inteleg bine cu ei pentru a nu avea probleme. M-am uitat la tanara care nu stia unde sa se aseze.
-Ce-ai zice daca te-aia seza acolo? am intebat-o aratandu-i a doua banca de la geam.
Seo Taeyeon
Seo Taeyeon

Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 7:21 pm

O privi pe Rin , şi în făcu' un semn de salut cu mână , zâmbind scurt aşezându-se rezemat de spătarul scaunul , balansându-se pe el , citindu-i numele profesoarei , frumos nume , dar cam complicat pentru el.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 7:23 pm

Observă gestul tânărului, zâmbind scurt către acesta, întorcându-şi după atenţia spre cea aflată lângă catedră.
-Bine..şopti dând scurt din umeri, aşezându-se la locul indicat de noua profesoară. Îşi lăsă geanta pe bancă, scoţând un pix, creion şi un mic caieţel din ea, plimbându-şi după privirea prin întreaga încăpere, sperând să apară şi alţii.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 7:25 pm

''Sper că nu vom fi doar doi elevii , nu sunt eu ăla bun la chimie să răspund , sper să ne pună să spunem pas dacă nu ştim'' replică în sinea sa privind-o pe Rin şi apoi spre uşă , nu mai era mult şi se suna de intrase , auzeai deja copii de la clasele mai mici pe hol ţipând şi alergându-se.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Seo Taeyeon Sam Iun 19, 2010 7:39 pm

Ma uitam la cei doi elevi care erau in clasa.
-Ati putea sa-mi spuneti cum va cheama? Pe mine cred ca stiti cum ma cheama pentru ca am numele scris pe tabla am zambit.
Cred ac eram prea formala deja, dar imi treuia ceva timp ca sa ma acomodez cu situatia.
Seo Taeyeon
Seo Taeyeon

Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 7:42 pm

O lăsă pe Rin să se prezinte prima , căci era fată , în timp ce el privirea prin calsă , rugându-se într-un fel să mai vină elevi la oră , oricine era bine venit , numai să nu se plictisească aşa tare ca în acel moment.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 7:43 pm

-Ah, eu sunt Takeru Rin, şopti mişcând scurt din cap afişând un zâmbet şters, în timp ce citi numele scris pe tablă, repetându-l de mai multe ori în minte în dorinţa de a-l reţine.
"Într-un final îl voi reţine.."
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 7:54 pm

Ridică o mână încercând să se prezinte şi el.
-Eu sunt Aki , Matsumoto Aki. spuse scurt schiţând un zâmbet de copil , apoi lăsând mâna jos punând capul pe bancă.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 7:57 pm

-Doar nu intenţionezi să adormi acum..murmură către acesta, întinzându-se şi agăţându-şi mâinile de banca acestuia, zâmbind şters. Privi scurt după înspre uşă, păstrând aceeaşi poziţie, amuzându-se de faptul că rezistă întinsă atât de mult timp.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Thomas Boggy Sam Iun 19, 2010 8:08 pm

Am deshis usa incet si mam strecurat (neobservat sper) in penultima banca din stanga."Iam am intarziat" mam gandit uitanduma la noua profa care parea destul de ok.
Thomas Boggy
Thomas Boggy

Mesaje : 153
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 8:31 pm

-De ce? întrebă ridicând privirea o dată cu capul privind-o pe fată.
-Nu am voie să dorm? întrebă pe un ton cald , dar leneş şi adormit.
Avea prea multă lene pe el pentru a face ceva.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 8:41 pm

-Eh, ziceam şi eu..Cred că ai voie, murmură zâmbind amuzată, simţind cum nu va mai rezista pentru mult timp în poziţia respectivă.
"Lipsă oră..ah, ore de sport." gândi plecând pentru câteva clipe capul.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 8:57 pm

-Eh atunci pot să mă culc neh? întrebă el aşezându-se cu capul pe mâini privind-o pe fată de parcă lenea îi cam trecuse şi acum avea chef de plimbări şi alte deastea.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 9:02 pm

-Dacă crezi că mai ai dispoziţia să o faci, eu nu te pot opri, răspunse păstrându-şi mâinile bine înfipte în bancă, mişcându-şi picioarele de pe propriul scaun, ajungând ghemuit lângă banca acestuia, sprijinită în continuare pe mâini.
"Hm..parcă e mai bine aşa." gândi amuzată.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 9:14 pm

-Neh , nu cred că mai pot dormi. Da profa a adormit la catedră , o fi murit sau ce ? întrebă sprijinindu-se în coate privind-o pe profesoară , era o profesoară tânără şi nu era rea , aparent.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 9:18 pm

-Uhm, don't know, poate aşteaptă să apară şi alţii, să faci oră cu trei elevi, ar fi ciudat, şi nu poate avea certitudinea că avem vreun habar de chimie..şopti dând scurt din umeri, îndreptându-şi atenţia spre persoana pe care o privea şi tânărul.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 9:24 pm

-Eh , să aştepte mult şi bine că elevii nu vor mai venii acum s-a sunat de mai bine de zece minute. spuse râzând scurt.
-Pe mine nu mă deranjează să aştepte. dădu' din umeri încercând să închidă ochii.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 9:27 pm

-Eu încă mă întreb de ce am venit..şopti mai mult pentru sine, încercând să găsească un motiv mulţumitor, fără prea mare succes, oftând scurt.
"Ah, chiar nu ştiu..poate vroiam să schimb aerul, dar tocmai la şcoală am aterizat, nu mă mai înţeleg pe mine însămi."
Îşi mută scurt privirea spre fereastră, privind în depărtare, urmărind câţiva nori.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Seo Taeyeon Sam Iun 19, 2010 10:10 pm

Am observat ca era cam multa galagie in clasa. Nu spusesem nimic pentru mult timp pentru ca vroiam sa-i vad ep ei ce fac. Nu am fost deloc multumita de ceea ce am vazut.
-Cred ca putem incepe ora, am zis serioasa si m-am ridicat de la catedra.
Seo Taeyeon
Seo Taeyeon

Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 10:12 pm

-Eh? Dar suntem..trei copii, murmură înghiţind în sec, citind pe chipul acesteia seriozitatea. Oftă scurt în timp ce se aşeză în propria bancă, sprijinindu-şi spatele de spătarul scaunului, aşteptând să vadă ce avea să urmeze.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Seo Taeyeon Sam Iun 19, 2010 10:19 pm

off: Sa presupunem ca sunteti mai multi pentru ca nu va mai veni nimeni.

on:
-Banuiesc ca vrei sa raspunzi, nu? am intrebat serioasa si m-am dus la ea la banca, apoi mi-am intors privirea prin clasa. Am si eu anumite reguli pe care va trebui sa le respectati daca vreti sa fie totul bine, am zambit.
-Arata-mi, te rog, caietul, i-am spus lui Rin.
Seo Taeyeon
Seo Taeyeon

Mesaje : 7
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 10:22 pm

off: Ok~

on:
-Tocmai eu să răspund..? murmură zâmbind uşor forţat, scoţând caietul de după geantă, înmânându-i-l acesteia, sperând să fie mulţumită.
"Ca noroc, mă descurc cât de cât la chimie..dar nu am mai răspuns de mult timp."
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ora de chimie Empty Re: Ora de chimie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum