Happy Friends
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rin'z place.

2 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Rin'z place. Empty Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 1:54 am

Păşi pe uşă în noul său apartament, privind pentru câteva secunde în jurul său. Observă lucrurile sale deja aranjate, zâmbind uşurată. După alte câteva momente de meditare, se aruncă pe patul din încăpere, închizând ochii.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 2:23 am

Ce avea dacă mai cunoştea şi el pe cineva ? Adică măcar îşi făcea noi prieteni după ce s-a mutat din ţara lui natală , nu cred că a avut vreo dată vreaun prieten sau o cunoştinţă măcar coreană. Se apropie de presupusa uşa , dincolo de ea ştiind că se află un vecin şi bătu' unşor cam de două ori.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 2:26 am

Auzind bătăile din dreptul uşii, îşi îndreptă privirea spre locul cu pricina, peste câteva clipe ridicându-se alene de pe pat, întinzându-se preţ de câteva secunde. Cu paşi mărunţi se îndreptă spre uşă, apăsând puternic pe clanţă, deschizând-o într-un mod lent, fixându-şi privirea spre persoana afişată în faţa sa.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 2:29 am

Privirea lui rămăsese fixată în faţa lui , privind-o pe fată , o tânără puţin mai scundă probabil cu vreo cinci centimetri decât el , tunsă scurt , şi aparant o fată de treabă. Zâmbi scurt şi simpatic ridicând o mână în semn de pace.
-Salut! spuse pe un ton cald.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 2:32 am

-Heya, răspunse la rândul său, afişând la final un zâmbet şters. Privi după în ambele părţi, decizând a-l invita înăuntru. Se mişcă câţiva paşi mai în spate, dându-se după uşă, având mâinile agăţate de clanţă, ţinând uşa larg deschisă.
-Intră, dacă doreşti, bineînţeles, şopti pe un ton calm, privind după prin propria cameră.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 2:41 am

Îi mulţumi pentru invitaţie şi păşi în camera acesteia. O cameră curaţă , şi luminoasă , tipic fetelor , se întoarse cu totul spre fată şi întinse o mână spunând.
-Păi bine ai venit aici şi eu sunt Aki. se prezentă în acelaşi timp.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 2:43 am

-Mulţumesc de primire, ah, iar eu sunt Rin, murmură cu un zâmbet pe faţă, închizând uşa într-un mod lent, întorcându-şi din nou privirea spre tânăr.
-Ia loc unde doreşti, şi..te servesc cu ceva? întrebă făcând câţiva paşi în direcţia bucătăriei, aşteptând răspunsul acestuia.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 2:46 am

-Oricând Rin. spuse zâmbind de asemenea aşezându-se pe canapeaua din spatele lui , încercând să se facă comod , iar când auzi întrebarea fetei se gândi că un pahar cu ceva rece nu ar strica.
-Păi apă sau orice ai rece , te rog. îi răspunse acesteia.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 2:49 am

-Hm, rece, să văd..murmură mai mult pentru sine, pătrunzând complet în bucătărie, privind buimacă în jurul său, observând aşezate într-o vitrină paharele, deschizând-o şi apucând unul, aşezându-l pe o masă. După câteva clipe, deschise frigiderul, observând o doză cu Cola.
"Eh, e rece.." gândi în timp ce o luă cu grijă, un mic fior cuprinzându-i corpul la contactul cu materialul rece. Cu mişcări grăbite, o desfăcu turnând în pahar întorcându-se cu acesta în camera. Se apropie de tânărul aflat pe canapea, întinzând paharul.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 2:52 am

Luă paharul de la fată ''Uh chiar e rece , fata asta ştie ce înseamnă rece..'' replică în sinea sa simţind imediat fiori pe piele , la contact cu paharul rece, şi când apucă paharul bine scoase un 'mulţumesc' satisfăcut , luând apoi o înghiţitură din sucul acidulat.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 2:55 am

-You're welcome, răspunse pe dată, aşezându-se pe canapea lângă acesta, stând câteva secunde pe gânduri încercând să găsească ce anume să întrebe.
-Şi, uhm, câţi ani ai? întrebă într-un final, oftând mascat, total nemulţumită de propria imaginaţie.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:02 am

-Optişpe. îi răspuse fetei mai luând o înghiţitură din paharul cu suc.
-Dar tu? întrebă cu zâmbetul ăla de copil tâmp pe fată , zâmbet totuşi nefericit şi fără viaţă , dar cu o urmă de curiozitate pe el.
Lăsă paharul cu suc pe măsuţa din sticlă aşezată în faţa lui la câţiva centimetri.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:05 am

-Nouăsprezece, răspunse pe un ton şoptit, amuzându-se slab, era cea mai mare. Ah, eşti mai mic cu un an, hehe, continuă pe un ton amuzat, într-un fel forţat, gesticulându-se într-un mod copilăresc.
-În fine, lăsând vârsta, cu ce anume te ocupi? întrebă reluând un ton mai serios, păstrând un zâmbet şters pe chip.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:08 am

''Ah iaute mă , o tipa mai mare ca mine , wow , ăsta merită un wow '' se strâmbă uşor fiind destul de surprins el nu i-ar fi dat fetei mai mult de şaptisprezece ani , dar deh , this is life.
-Mulţi înainte. And , eh cânt la chitară electrică şi sunt student , cam atât , momentan. spuse dând din umeri non-şalant.
-Tu? întrebă la rându-l său curios.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:12 am

-În prezent studentă, şi fotograf profesionist, murmură zâmbind şters, întinzând mâinile, arătând panourile cu fotografii de pe pereţi. Tot ce vezi e făcut de mine, inclusiv developarea, continuă pe un ton mai mândru, uşor arogant. Ah, şi astea sunt doar câteva, am un atelier plin..
Se amuză pentru câteva clipe, realizând că ar putea părea puţin obsedată, dacă nu tocmai nebună, dar asta e.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:16 am

Privi spre panourile cu fotografii , frumoase cei drept şi erau foarte reuşite , artistice , portrete , cam de toate , fata ştia să ce făcea , ştia să fotografieze.
-Frumos , foarte. Adică te pricepi şi dastea. spuse neluându-şi ochii de la fotografii.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:21 am

-Mulţumesc, şopti privindu-i atenţia faţă de fotografiile sale, neputând a nu se amuza pentru câteva momente. Eh, lăsându-mi mania mea, parcă aveam o chitară pe aici pe undeva, murmură stând câteva secunde pe gânduri în dorinţa de a-şi aminti, mai bine zis a ghici unde anume aterizase obiectul dorit.
Peste câteva clipe tresări puternic, ridicându-se în picioare. Merse maşinal până în camera alăturată, întorcându-se cu o chitară electrică în mâini.
-Hm, suvenir, ca să zic aşa, de la o şedinţă foto cu o trupă de visual kei. Heh, se pare că am fost plăcută, în fine, dacă doreşti şi consideri că ai dispoziţia necesară, aş dori să te aud cântând. Schiţă un zâmbet, încercând a-şi masca amuzarea ce dorea să-şi facă simţită prezenţa pe chipul său.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:26 am

-Whoah ! privi uimit către chitară.
-Ce cool , de când aş fi vrut să cânt la o asemenea chitară. luă chitara de la fată privind-o cu admiraţie.
-De la ce trupă o ai? întrebă parcă 'mângâindu-i' corzile şi griful , studiindu-i fiecare colţişor pe care o avea aceea chitară neagră , avea el în cap de la ce trupă dar vroia să fie sigur , foarte sigur.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:29 am

-Gazette, răspunse păstrând un zâmbet ştrengar pe buze, amuzându-se de comportamentul de care dădea dovadă acesta. Hm, să înţeleg că vei cânta, da? întrebă după, aşezându-se pe un fotoliu în poziţie turcească, privind pentru câteva clipe chitara, după chipul tânărului.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:32 am

''Eram sigur! Trebuie cumva să fac rost de chitara asta!'' replică în sinea sa ducându-şi banda susţinătoare după gât.
-Dar ... ai un amplificator , ceva pe aici? întrebă căci fără boxe sau ceva de acest gen sunetul nu era bun , cam de loc.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:37 am

-Uff, da, va trebui să îl aduc din camera alăturată, şopti lovindu-şi uşor fruntea în semn de frustrare, uitase un lucru atât de stupid. Se ridică rapid în picioare, îndreptându-se spre camera cu pricina.
"Aw, presimt că e destul de greu.." gândi înghiţind în sec, reuşind într-un final să-l apuce aşa cum se cuvine, mişcându-se cu încetinitorul până în camera cealaltă.
"Trei zile nu mai car nimic, sau nu mai mişc mâinile.."
Deşi încerca să se amuze, obiectul din braţele sale continua să se îngreuneze, accelerând paşii până ce reuşi să îl aşeze pe jos întreg.
-Can't believe that i've, actually, made it..murmură pentru sine, afişând un zâmbet şters.
Se mişcă după cu o oarecare încetineală, scuturând puternic de mâini pentru a le face să-şi revină, în timp ce conectă toate firele necesare.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:42 am

-Dămi voie. spuse apropiindu-se de ea luând el firele conectându-le la chitară şi la ceea ce mai trebuia , scoţându-şi din buzunar nelipsita pană ce o căra peste tot cu el din motivul stupid că îi purta noroc , acordă chitara rapid şi începu' să îşi mişte degetele pe grif , şi ciupind uşor cu degetele mâini drepte corzile pentru a forma un ritm , apoi începând să grăbească ritmul ajungând aşa la 'perfecţie'.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:45 am

Se aşeză între timp din nou pe fotoliu, strâmbându-se slab atunci când realiză că mâinile sale sunt încă amorţite, însă renunţă în a le mai mişca, nu obţinea nimic. Îşi concetră atenţia spre mâinile tânărului, ascultând muzica cu atenţie, un mic zâmbet mulţumit înfăţişându-i-se pe chip.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Aki Matsumoto. Sam Iun 19, 2010 3:50 am

Afişă din nou zâmbetul acela stupid , dar adorabil de copil, mişcându-şi ambele mâini la aceiaşi viteză , probabil că ceea dreaptă mai rapidă , dar asta nu conta , conta doar că ştia să păstreze un ritm mult şi ştia să facă solo-uri frumoase.
Aki Matsumoto.
Aki Matsumoto.

Mesaje : 129
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Takeru Rin. Sam Iun 19, 2010 3:52 am

-A meritat durerea, şi vor merita următoarele zile fără să-mi mişc mâinile cum trebuie..şopti pentru sine, amuzându-se slab. Îl privi cu atenţie, peste câteva clipe închizând ochii pentru a pătrunde mai bine în ritmul format de acesta, păstrând acelaşi zâmbet satisfăcut pe chip.
Takeru Rin.
Takeru Rin.

Mesaje : 78
Data de înscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rin'z place. Empty Re: Rin'z place.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum